מטייל מאז שאני זוכר את עצמי עם הורים וחברים, בגיל בר מצווה התחלתי לטייל עם קבוצת חברים ברחבי הארץ עם דגש מדברי כולל טיולי בדד.

 

בהיותי בן 16 עברתי לבית ספר חקלאי שם הגשמתי חלום של חקלאות ובמקביל בתנועת ה"צופים" הפכתי שותף לעריכה וארגון כלל הטיולים לכל השכבות, בעוד הטיולים העצמאיים הלכו ותכפו.

 

בכיתה י"ב  יזמתי טיול למכתשים, יצאתי עם חבר קרוב ונפלנו על מספר ימים החמים ביותר מזה 5 שנים. כתוצאה ממערכת טעויות, שהיתי 3.5 יממות ללא טיפת מים בשיא החום באזור מעלה עקרבים.

 

הייתי בטוח שכשאגיע לצבא אלמד את תורת ההישרדות ותושיית שדה ברמה המקצועית ביותר, אך נוכחתי בחוסר כבד שהיה אז בצה"ל בתחום זה.

בתום הצבא הצטרפתי לצוות המדריכים הראשון במסגרת החברה להגנת הטבע, צוות שגילה את העוצמה האדירה של דרום סיני והקים את בית ספר שדה בסנטה קטרינה.

קצת בהמשך נסעתי לארה"ב ללמוד תואר שני בתרביות רקמה.

 

בארה"ב  מצאתי את הדרך הנכונה לחלום חיי-  טיילתי והדרכתי ב- OUT WARD BOUND – הישרדות בשטח. ב "OUT WARD BOUND"- החברה המובילה בארה"ב בתחום סדנאות הישרדות, כשזיהו את יכולותי הציעו לי להדריך איתם.  במסגרת ההדרכה חברתי אל תורת ה- ""WILDERNESS THERAPY למדתי אותה לעומק והתנסיתי בהדרכת נוער בסיכון בשטח.

 

עת חזרתי לארץ הציעו לי לנהל את בית ספר שדה עין גדי, הובלתי את בית ספר שדה עמוק לתחום השטח. הקמתי מרכז להישרדות והתחלתי בפעילות הפיתוח שכללה: ביצוע קורסים לאנשי שטח כולל יחידות מיוחדות של צה"ל, מדריכי חוגי סיור, חוגי טיילים מיטיבי לכת, לקבוצות בר מצווה, נשים, מנהלים, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים וקבוצות נערים בסיכון.

 

בתקופה זאת שימשתי גם כמפקד יחידת חילוץ לשיטפונות.

פיתחתי את שיטת WILDERNESS THERAPY לשיטת ניר גור ובצעתי מאות סדנאות עם נוער בסיכון כש 3 מחקרים מצביעים על השיפור האדיר בשיפור הערך העצמי שחל בכל משתתף בסדנאות הטיפול במדבר.

צה"ל זיהה את כישורי זימן אותי והציע לי לכתוב את ספר השדאות הצבאי, התניתי זאת בכך שאשתתף בכל סדנאות השדאות בכל יחידות השדה והפכתי מדריך לכלל המפקדים.

כתבתי את אוגדן השדאות של צה"ל המכיל 3 ספרים , אוגדן המשמש כספר הלימוד לשדאות בכל יחידות צה"ל וקורסים פיקודיים. הספר מיועד לחנך לוחם שנמצא בשטח כולל כל הנושאים הצבאיים.

בהמשך כתבתי 3 ספרים אזרחיים בתחומי השטח ומיועדים לכל טופוגרפיה ולכל מזג אוויר בעולם עם דגש מדברי. הספרים מוכנים ואני מחפש שותף להוצאתם לאור.

 

בשנת 2005 הקמתי ביחד עם שותפים נוספים, עמותה ששמה לה למטרה לסייע לכל נער ונערה, צעיר וצעירה בסיכון, לבנות ולשקם את הערך העצמי שלהם, זאת באמצעות סדנאות הישרדות במדבר פעולת שטח קצרה ואינטנסיבית במדבר.

 

בשנת 2009 נעלמתי , אחרי יומיים וחצי מצאו אותי ברמת הגולן עם כדור רובה בראש, הייתה זאת פליטה של צייד, הוגדרתי כפצוע אנוש למש חצי שנה, במהלך השיקום הרגשתי שנולדתי מחדש , נכון להיום אני משוקם לחלוטין וחזרתי לתחומים האהובים שלי בתחום הדרכת ההישרדות בשטח בדגש המדבר.

אני אב, ל8 ילדים שכולם אוהבי טיול .

 

קצת עלי

join us on the lookout for some of the last and most magnificent silent predators still living on earth.

 052-5242529

 052-5242529